Αντιδράει η Νιούκαστλ, ξεσπάει η Ίντερ
AP
AP

Την Κυριακή πέρασαν οι 2 επιλογές της στήλης με το Over στον αγώνα Άστον Βίλα-Στιβενέιτζ (1,48) και τον «άσο» του Άρη (1,62) στο ματς με τον Αστέρα Τρίπολης. Η τρίτη επιλογή ήταν ο «άσος» της Λάτσιο (1,54) στο παιχνίδι με την Έμπολι. Προηγήθηκε με 2-0 (πήγαν στο ταμείο όσοι είχαν την πρώιμη πληρωμή στα 2 γκολ διαφορά) αλλά ισοφαρίστηκε στο τέλος 2-2.

Οι αγώνες Κυπέλλων και Λιγκ Καπ ξεχωρίζουν στο σημερινό πρόγραμμα. Η Λαμία έμεινε στο 1-1 στην έδρα της στο πρώτο ματς με την Καλλιθέα. Θέλει τη νίκη σήμερα για να περάσει. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ και σε περίπτωση νέας ισοπαλίας θα ακολουθήσει παράταση. Κοντράρουμε την Καλλιθέα και ποντάρουμε στη διπλή ευκαιρία Χ2.

Η Νιούκαστλ έπεσε θύμα έκπληξης στο Κύπελλο Αγγλίας. Με αρκετές αλλαγές στη σύνθεσή της ηττήθηκε με 2-1 από την Σέφιλντ Γουένσντεϊ και αποκλείστηκε. Δεν πρόκειται να αδιαφορήσει, ούτε θα κρατήσει παίκτες εκτός, στο σημερινό προημιτελικό του Λιγκ Καπ με την Λέστερ. Μπορεί να επιστρέψει στις νίκες για να περάσει στα ημιτελικά.

Η Ίντερ έχασε μέσα από τα χέρια της τη νίκη στο εκτός έδρας παιχνίδι του Πρωταθλήματος με την Μόντζα. Κέρδιζε με 1-2 και δέχτηκε την ισοφάριση 2-2 στις καθυστερήσεις χωρίς να έχει χρόνο στη συνέχεια για να αντιδράσει. Το πιθανότερο είναι να ξεσπάσει σήμερα στον αγώνα Κυπέλλου με την Πάρμα. Χαμηλά είναι ο «άσος» της, αλλά ανεβαίνει αν συνδυαστεί με το Over 2,5.