Φωτογραφία αρχείου
Φαβορί και Over από το Champions League
Shutterstock

Η μία από τις 2 επιλογές από το Champions League πέρασε την Τρίτη με τον «άσο» της Τσέλιε σε συνδυασμό με το Over στο παιχνίδι της με την Φλόρα Ταλίν. Είχαμε επιλέξει και τον «άσο» της Ελσίνκι μαζί με το Over στο ματς με την Πενεβέζις. Προηγήθηκε η Ελσίνκι και πάνω που άρχισε να πιστεύει στην ανατροπή του 3-0 ήρθε η ισοφάριση από την Πενεβέζις στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου. Το 1-1 δεν άλλαξε έως το τέλος του αγώνα.

Από τα προκριματικά του Champions League είναι και οι σημερινές προτάσεις μας με 1 φαβορί και 1 Over. Η Ντιφερντάνζ από το Λουξεμβούργο έπεσε θύμα έκπληξης στο πρώτο ματς από την Κλάκσβικ στα Νησιά Φερόες και ηττήθηκε με 2-0.

Θα κυνηγήσει την ανατροπή στην έδρα της και μπορεί να την πετύχει. Ο «άσος» της δείχνει να είναι καλή επιλογή, αν και μέχρι τώρα έχουν γίνει αρκετές εκπλήξεις στην πρώτη προκριματική φάση του Champions League.

Πολλά γκολ είναι πιθανό να μπουν στον αγώνα της Στρούγκα Τριμ Λαμ από τη Βόρεια Μακεδονία με την τσέχικη Σλόβαν Μπρατισλάβας. Στο πρώτο ματς η Σλόβαν κέρδισε με 4-2. Σκοράρει με άνεση αλλά έχει και αμυντικά προβλήματα τα οποία εκμεταλλεύτηκε η Στρούγκα και πέτυχε 2 γκολ.

Χρειάζεται άλλα 2 γκολ απόψε για να ισοφαρίσει το σκορ του πρώτου αγώνα με την προϋπόθεση βέβαια να κρατήσει ανέπαφη την εστία της, κάτι που δεν δείχνει ιδιαίτερα πιθανό. Με βάση την εικόνα του πρώτου αγώνα βλέπουμε να έχει αρκετά γκολ και η ρεβάνς. Ποντάρουμε στο Over.