Σκοράρει πριν το ημίχρονο η Αυστρία
Shutterstock

Η Ισπανία έβγαλε για πλάκα το Ov 7,5 τελικές στην εστία την περασμένη Κυριακή, καθώς ολοκλήρωσε με 13 το ματς κόντρα στη Γεωργία (4-1)! Στο Αγγλία - Σλοβακία (2-1 στην παράταση) πάλι, είχαμε ποντάρει την ισοπαλία στο ημίχρονο, αλλά μας την έκαναν οι Σλοβάκοι, διότι προηγήθηκαν 1-0 στο τέλος του πρώτου 45λέπτου. Από εκεί και πέρα, διεξάγεται απόψε η τελευταία δυάδα αγώνων για τη φάση των «16» στη διοργάνωση. Από αυτή προέρχονται οι επιλογές μας.

ΡΟΥΜΑΝΙΑ - ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Η Ολλανδία προσφέρεται σε τιμές απόλυτου φαβορί λόγω ονόματος, αλλά δεν έχει κάνει καλό τουρνουά μέχρι τώρα. Σαφώς και μπορεί να κερδίσει, το 1,40, όμως, είναι λίγο. Είδαμε τι έπαθαν οι Αγγλία και Πορτογαλία που πλήρωναν στην ίδια τιμή με τις Σλοβακία και Σλοβενία αντιστοίχως. Η Ρουμανία από την άλλη, προκρίθηκε πρακτικά χάρη στο 3-0 επί της Ουκρανίας στην πρεμιέρα της διοργάνωσης. Φιλότιμη ομάδα, αλλά με ταβάνι. Δε μας δίνει το δικαίωμα να τη στηρίξουμε. Μπορούμε, όμως, να ποντάρουμε το Ov 1,5 σουτ στην εστία του αρχηγού της Στάντσιου. Το επιβεβαίωσε στα 2/3 ματς σκοράροντας κιόλας στο πρώτο. Επίσης, δε διστάζει να δοκιμάσει το πόδι του. Λογικά θα βρει ευκαιρίες απέναντι στην άμυνα των Ολλανδών, η οποία δεν έχει δείξει καλά στοιχεία. Δέχτηκε 9 τελικές από την Αυστρία (οι 5 στον στόχο), 16 από τη Γαλλία (οι 3 στην εστία) και 11 από την Πολωνία (οι 7 στον στόχο)! Θα δώσει δικαιώματα και απόψε.

ΑΥΣΤΡΙΑ - ΤΟΥΡΚΙΑ

Η Αυστρία έχει αφήσει εξαιρετικές εντυπώσεις στο τουρνουά. Διέλυσε 3-1 την Πολωνία, «καθάρισε» και την Ολλανδία (3-2), ενώ έχασε 1-0 από τη Γαλλία εξαιτίας ενός αυτογκόλ. Και έχοντας δημιουργήσει ευκαιρίες για το 1-1. Η πρωτιά στον όμιλο την έφερε από την «καλή» πλευρά του ταμπλό και κάνει όνειρα ακόμη και για τελικό. Για να συμβεί αυτό, βέβαια, θα πρέπει πρωτίστως να αποκλείσει την Τουρκία. Αναμένεται να μπει πολύ δυνατά και σε αυτό το ματς και είναι σε θέση να σκοράρει προτού βγει το ημίχρονο. Όπως έπραξε στους 2/3 αγώνες στη διοργάνωση. Παραδόξως και το αυτογκόλ ήταν στο πρώτο μέρος. Επίσης, επιβεβαίωσε το Ov 0,5 ημίχρονο στους 8/9 αγώνες επίσημους και μη! Μέσα σε αυτούς ήταν και το 6-1 επί της νυν αντιπάλου της σε φιλικό τον περασμένο Μάρτιο! Επιπλέον, η Τουρκία δέχτηκε γκολ στο α’ μέρος στα 2/3 παιχνίδια στο Euro και στα 6/9 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης!