Επιλογές από το Αγγλία - Ολλανδία

Ο Χεσούς Νάβας ήταν ο πρώτος παίκτης του αγώνα που είδε κάρτα χθες στο Ισπανία – Γαλλία (2-1) και επιβεβαίωσε το 5,00! Επίσης, η ομάδα του προκρίθηκε στον τελικό (η απόδοση ήταν 1,80). Από εκεί και πέρα, απόψε διεξάγεται ο δεύτερος ημιτελικός του Euro και θα είναι πάλι δύο οι επιλογές μας. Μπαίνουν και σε Bet Builder.

ΑΓΓΛΙΑ – ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Η Ολλανδία δίνεται αουτσάιντερ στην αναμέτρηση παρότι έχει παίξει καλύτερη μπάλα από την Αγγλία. Βασικά, για να είμαστε πιο σωστοί, η ομάδα του Σάουθγκεϊτ παρουσιάζει κάκιστο πρόσωπο σε όλη τη διάρκεια του τουρνουά και κακώς βρίσκεται εδώ απόψε. Σε δύο λόγους το στηρίζουμε αυτό. Πρώτον, νίκησε στην πρεμιέρα (1-0) και έκτοτε δεν κέρδισε ξανά. Δεύτερον, μπορούσε κάλλιστα να έχει αποκλειστεί είτε από τη Σλοβακία (2-1 στην παράταση, στο 90+5’ το 1-1) στους «16», είτε από την Ελβετία (5-3 στα πέναλτι, 1-1 κανονική διάρκεια και παράταση) στους «8». Θεωρούμε ότι ήρθε η ώρα να πει αντίο στο Euro. Θα είναι και ποδοσφαιρική αδικία να περάσει στον τελικό με όσα (δε) μας έδειξε μέχρι τώρα.

Ο καλύτερος παίκτης της Ολλανδίας σε αυτό το τουρνουά είναι ο φορ Χάκπο, ο οποίος είναι και ο πρώτος σκόρερ της με τρία τέρματα. Στην πρεμιέρα με την Πολωνία (2-1) είχε ένα γκολ και συνολικά δύο τελικές στην εστία. Στο δεύτερο ματς με τη Γαλλία (0-0) μέτρησε ένα σουτ στον στόχο. Στον τελευταίο αγώνα για τη φάση των ομίλων κόντρα στην Αυστρία (2-3) μετουσίωσε σε γκολ τη μοναδική τελική του στη εστία. Στη φάση των «16» με τη Ρουμανία (3-0) βρήκε δίχτυα και τελείωσε την αναμέτρηση με τρεις τελικές στην εστία! Τέλος, στους «8» με την Τουρκία (2-1) έκανε και πάλι ένα σουτ στον στόχο. Επομένως, επιβεβαίωσε το Ov 0,5 σουτ στο τέρμα και στα πέντε ματς της διοργάνωσης. Μπορεί να το επαναλάβει απόψε.