Φαβορί από Ισπανία, Ιταλία και Γαλλία
AP
AP

Η μία από τις 2 προτάσεις μας πέρασε την Παρασκευή ο «άσος» και το Over της Ντόρτμουντ στο ματς με τη Σαν Πάουλι. Δεν έγινε όμως το Goal/Goal στο παιχνίδι της Μονακό με τη Λιλ, το οποίο «κόλλησε» στο 0-0.

Από το σημερινό πρόγραμμα ξεχωρίσαμε 3 φαβορί από την Ισπανία, την Ιταλία και τη Γαλλία. Η Αθλέτικ Μπιλμπάο «αυτοκτόνησε» στην προηγούμενη αγωνιστική στο ματς με τη Χιρόνα. Έχασε με δύο πέναλτι (το ένα το εκτέλεσε δύο φορές!) και στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων δέχτηκε το γκολ με το οποίο ηττήθηκε με 2-1. Πιθανή είναι η επιστροφή της στις νίκες κόντρα στην Εσπανιόλ η οποία μετά από 3 σερί ήττες κέρδισε με 2-1 τη Μαγιόρκα και πήρε βαθμολογική ανάσα.

Δύο πέναλτι έχασε και η Μίλαν στη Φλωρεντία και ηττήθηκε με 2-1 από τη Φιορεντίνα. Προερχόταν από 3 σερί νίκες και με αυτή την ήττα έχασε έδαφος στη βαθμολογία. Μπορεί να βγάλει αντίδραση στο σημερινό παιχνίδι με την Ουντινέζε, η οποία έχει 2 βαθμούς περισσότερους. Μετά από 2 ήττες, από τη Ρόμα με 3-0 και την Ίντερ με 2-3, η Ουντινέζε κέρδισε στην προηγούμενη αγωνιστική με 1-0 τη Λέτσε. Μαζί με τον «άσο» της Μίλαν, για να ανέβει η απόδοση, ποντάρουμε και στο Over 1,5. Λογικά δεν θα μείνει στο 1 γκολ αυτό το παιχνίδι.

Τη νίκη θέλει και η Παρί Σεν Ζερμέν για να ανέβει στην κορυφή του πρωταθλήματος. Βρίσκεται στο -3 από τη Μονακό, η οποία έχασε χτες 2 βαθμούς στο 0-0 με τη Λιλ. Υποδέχεται το Στρασβούργο το οποίο συμπλήρωσε 4 παιχνίδια αήττητο, παίζει ανοιχτά και σκοράρει. Η Παρί στην έδρα της έχει μόνο νίκες όλες με Over 2,5. Υπέρ της είναι και η παράδοση με 5 σερί νίκες, οι 4 τελευταίες με Over 2,5. Ποντάρουμε στον «άσο» μαζί με το Over 2,5.